Okno „na poligonie”, czyli jak potwierdzamy najwyższą jakość okien Vetrex?

Treść dodano: 02.03.2018

„Doskonały wybór”, „najlepsze parametry”, „nr 1 na rynku”….zachęcają producenci branży budowlanej do zakupu swoich produktów. Bez względu na to czy mowa akurat o cegłach, deskach parkietowych lub wkładach kominkowych, powyższe określenia używane są ochoczo i nader często. A ile w nich prawdy?

Najlepsze okno, czyli właściwie jakie?

O tym, że produkt jest faktycznie „najlepszy”, a więc swoimi parametrami wyróżnia się na rynku ofert, poświadczyć mogą badania przeprowadzone przez niezależne instytucje badawcze. Coraz większa liczba producentów dąży do tego, aby swoje produkty poddać rzetelnym i obiektywnym testom, potwierdzającym ich najwyższą jakość.

Aby klient podejmował decyzje zakupowe na podstawie rzetelnych danych, warto przekazać mu precyzyjną informacje odnośnie kupowanych produktów. Ta filozofia przyświeca również marce Vetrex! Przykład? Deklarowane wartości jednego z głównych parametrów okien (Uw- przenikanie ciepła) określane są na podstawie obliczeń niezależnego laboratorium - Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie. To jednak nie wszystko!

Okno „na poligonie”, czyli Vetrex w praktyce!

Deklarowane parametry okien Vetrex potwierdzone zostały również „na poligonie”, czyli w trakcie realnego montażu przeprowadzonego przez jednego z partnerów handlowych Vetrex – firmy Windmar. Badanie szczelności montażu, jak i również jakości samego okna, odbyło pod Tczewem, a nad całością czuwał niezależny portal branżowy Oknotest.pl. Skrupulatnej ocenie ekspertów poddane zostały współczynniki wodoszczelności i przepuszczalności powietrza. Warto podkreślić, że tego typu badania (montażu i okna) wykonywane na budowie to wciąż absolutna nowość w Polsce! Jak poradziły sobie w nich okna Vetrex?

Kilka słów o mobilnych badaniach…i rezultatach!

Jak wspominaliśmy wyżej, eksperci z Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej  sprawdzali dwa podstawowe, ale niezwykle ważne wskaźniki. Jak wyglądają te nowatorskie i unikatowe w skali Polski badania przeprowadzane bezpośrednio na budowie? W przypadku oceny przepuszczalności wiatru wykorzystuje się komorę ciśnieniową. Urządzenie symuluje oddziaływanie na zamontowane okno wiatru, wiejącego z prędkością około 112 km/h. W naszym badaniu testom poddany został model okna V90+, a wyniki potwierdziły najwyższą 4 klasę szczelności! Przy ciśnieniu 600Pa (co odpowiada wiatru wiejącemu z prędkością 112 km/h), okno przepuściło zaledwie 3,1 m3 powietrza, co okazało się naprawdę rewelacyjnym wynikiem!

Badanie wodoszczelności polegało natomiast na poddawaniu ciągłemu i jednostajnemu nawadnianiu okna (a dokładnie połączenia okna z ościeżem) za pomocą zraszaczy (przez 15 minut/ok. 8 litrów na minutę). Następnie wytworzono podciśnienie 600Pa (odpowiadające wiatru wiejącemu z prędkością 112 km/h), które oddziaływało na okno przez kolejny kwadrans. Po tym czasie sprawdzono, czy do wnętrza nie dostała się woda. Rezultat nas nie zaskoczył! Badanie wykazało całkowity brak zawilgoceń czy przecieków!

Najlepsze okno czyli…Vetrex!

Jakość okien Vetrex to nie tylko deklarowane właściwości użytkowe. Wszystkie nasze kluczowe wartości potwierdzane są wynikami niezależnych badań, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w warunkach polowych! Czy może być lepsza rekomendacja? :)

 

Certyfikat dla Okna Vetrex V90+
Certyfikat dla Okna Vetrex V90+

Zapraszamy do naszych salonów!

—————

Montaż okien Vetrex w inwestycji pod Tczewem odbył się za pośrednictwem autoryzowanego salonu FHU Windmar. Nasz Partner uzyskał prestiżową rekomendację Oknotest.pl, potwierdzającą najwyższą jakość usług monterskich! Gratulujemy i polecamy!

Podobne badania montażu były również wykonywane przez inne autoryzowane salony Verex, m.in: Komfort, Multiko, Fix, Windmar.

przwiń do góry

Strona windmar.com.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przechowywania plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij