Windmar - montaż okien ciepły, szczelny, wodoodporny i zbadany!

Treść dodano: 05.06.2017

O montażu okien i drzwi balkonowych wiele mówi się i pisze, ale nikt nie przedstawia dowodów na jakość wykonania. Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 02 czerwca 2017 roku firma WINDMAR – Okna Pomorza, jako pierwsza w Polsce i Europie, potwierdziła najwyższą jakość wykonywanych usług montażu okien i drzwi balkonowych poddając się niezależnemu badaniu i ocenie Mobilnego Laboratorium Techniki Budowlanej oraz vortalu Oknotest.pl w ramach Programu Rekomendacji Montażu.

Badanie i ocena jakości wykonania montażu dokonana została bezpośrednio na placu budowy jednorodzinnego energooszczędnego budynku mieszkalnego w miejscowości Bojano. Obiekt wznoszony był w technologii ścian keramzytobetonowych, a okna i drzwi balkonowe zostały wyniesione poza obrys ściany konstrukcyjnej.

Budynek mieszkalny w miejscowości Bojano
Budynek mieszkalny w miejscowości Bojano
Budynek mieszkalny w miejscowości Bojano
Budynek mieszkalny w miejscowości Bojano

Montaż okien Vetrex V90+ został w całości zaplanowany przez firmę WINDMAR – Okna Pomorza. Do wykonania części mechanicznej i uszczelnień użyto kombinacji materiałów różnych producentów. Postanowiono zrezygnować z jakichkolwiek rozwiązań systemowych ze względu na znikomą liczbę dostępnych badań laboratoryjnych szczelności połączeń, a także dlatego, że wymagania Programu Rekomendacji Montażu prowadzonego przez Oknotest.pl oraz Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej wykraczają poza zakres wyników osiąganych w takich badaniach.

Przygotowany do montażu otwór okienny
Przygotowany do montażu otwór okienny
Zamontowane i gotowe do badań okno
Zamontowane i gotowe do badań okno

Wymagania szczelności wykonania, jakie musiała spełnić firma WINDMAR na placu budowy przedstawiały się następująco:

Przepuszczalność powietrza w zakresie ciśnień od 10 Pa do 150 Pa = 0 m3/hm
Przepuszczalność powietrza w zakresie ciśnień od 300 Pa do 600 Pa ≥ 0,45 m3/hm
Całkowita wodoszczelność połączenia okna z ościeżem przy ciśnieniu = 600 Pa

Badanie wykonano przy użyciu homologowanych urządzeń badawczych stanowiących własność notyfikowanego laboratorium MLTB w zaimprowizowanej komorze ciśnieniowej, do wykonania której posłużyło ościeże z zamontowanym oknem.

Homologowane urządzenie badawcze notyfikowanego laboratorium MLTB
Homologowane urządzenie badawcze notyfikowanego laboratorium MLTB
Urządzenie badawcze podpięte do komory ciśnieniowej
Urządzenie badawcze podpięte do komory ciśnieniowej

Od strony zewnętrznej zamontowano system zraszania o wydajności 5 l/mb, za pomocą którego symulowano oddziaływanie wody opadowej na nieosłonięte połączenie okna z ościeżem.

Montaż systemu zraszania
Montaż systemu zraszania
System zraszania o wydajności 5 l/mb
System zraszania o wydajności 5 l/mb

WYNIK BADANIA

WINDMAR – ciśnienie 600 Pa – wiatr 112 km/h – szczelność na przenikanie powietrza pełna = 0 m3/hm.

WINDMAR – ciśnienie 600 Pa – wiatr 112 km/h – wodoszczelność pełna – brak przecieków i zawilgoceń po stronie wewnętrznej połączenia.

Z nieskrywaną satysfakcją odnotowujemy, że wyniki uzyskane przez WINDMAR – Okna Pomorza w badaniu szczelności i wodoszczelności połączenia okna z ościeżem na placu okazały się być lepsze od wyśrubowanych wymagań oragnizatorów Programu Rekomendacji Montażu, a także lepsze od jakichkolwiek znanych nam badań laboratoryjnych.

W trakcie badania wodoszczelności...
W trakcie badania wodoszczelności...

Serdecznie dziękujemy wszystkim inwestorom, partnerom, przyjaciołom oraz aktualnym i przyszłym… konkurentom, którzy zechcieli wziąć udział w kolejnym otwartym pokazie montażu okien i drzwi balkonowych. Wasze baczne spojrzenia i udział w badaniu były dla naszej ekipy monterów dodatkową motywacją. Dziękujemy także Mobilnemu Laboratorium Techniki Budowlanej i vortalowi Oknotest.pl za umożliwienie uczestnictwa w Programie, który jest pierwszym i jedynym rzeczywistym sprawdzianem umiejętności monterów oraz jakości wykonania montażu okien na placu budowy. Zdajemy sobie sprawę, że od najbliższego poniedziałku montażowa poprzeczka poszybuje dla nas wyżej, ale to bardzo dobrze.

Windmar - Okna Pomorza
Windmar - Okna Pomorza

Od najbliższego poniedziałku logo i marka WINDMAR z jeszcze większą pewnością oznaczać będzie dobre okna + dobry montaż o potwierdzonej jakości wykonania. Jeśli tego właśnie szukacie dla Waszych domów i mieszkań, zapraszamy do salonów w Tczewie i Chwaszczynie.

przwiń do góry

Strona windmar.com.pl wykorzystuje pliki cookies. Przeglądanie naszej strony bez zmiany ustawień przechowywania plików cookies oznacza, że będą one zapisywane na posiadanym urządzeniu. Aby potwierdzić i zamknąć komunikat kliknij "x".

zamknij