Bramy garażowe roletowe Wiśniowski

Wszystkie bramy roletowe wyposażone są w standardzie w napęd. Kurtyna bramy nawija się na wał nawojowy schowany w skrzynce, dzięki czemu można zaoszczędzić przestrzeń pod sufitem.

Cechy charakterystyczne:

  • kurtyna wykonana z profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową
  • w skrajnym dolnym profilu montowana jest komorowa uszczelka gumowa przylegająca do podłoża
  • kurtyna porusza się wzdłuż aluminiowych prowadnic pionowych i nawija się na wał nawojowy
  • prowadnice aluminiowe montowane wzdłuż bocznych krawędzi otworu
  • prowadnice wyposażone w uszczelki szczotkowe
  • napęd w standardzie
  • siłownik rurowy zamontowany w wale nawojowym
Zdjęcia prezentujące produkt (Bramy garażowe roletowe Wiśniowski) mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

Bramy garażowe roletowe Wiśniowski dane techniczne

Modele i konstrukcje roletowych bram garażowych Wiśniowski

Garaże i bramy wymagania formalno - prawne

Wymagania techniczne w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. nr 75, poz. 690)

Garaż do przechowywania i bieżącej, niezawodowej obsługi samochodów osobowych, stanowiący samodzielny obiekt budowlany lub część innego obiektu, będący garażem zamkniętym - z pełną obudową zewnętrzną i zamykanymi otworami, bądź garażem otwartym - bez ścian zewnętrznych albo ze ścianami niepełnymi lub ażurowymi, powinien mieć:

  1. wysokość w świetle konstrukcji co najmniej 2,2 m i do spodu przewodów i urządzeń instalacyjnych 2 m,
  2. wjazdy lub wrota garażowe, co najmniej o szerokości 2,3 m i wysokości 2 m w świetle,
  3. elektryczną instalację oświetleniową,
  4. zapewnioną wymianę powietrza

Do garażu indywidualnego położonego poniżej lub powyżej terenu należy zapewnić dojazd dla samochodów za pomocą pochylni o maksymalnym nachyleniu nie większym niż 25% lub zastosować odpowiednie urządzenia do transportu pionowego.

Posadzka w garażu powinna mieć spadki do wewnętrznego lub zewnętrznego wpustu kanalizacyjnego. W zabudowie jednorodzinnej, zagrodowej i rekreacji indywidualnej dopuszcza się wykonywanie spadku posadzki skierowanego bezpośrednio na nieutwardzony teren działki.

W garażu zamkniętym należy stosować wentylację:

  1. co najmniej naturalną, przez przewietrzanie otworami wentylacyjnymi umieszczonymi w ścianach przeciwległych lub bocznych, bądź we wrotach garażowych, o łącznej powierzchni netto otworów wentylacyjnych nie mniejszej niż 0,04 m2 na każde, wydzielone przegrodami budowlanymi, stanowisko postojowe - w nieogrzewanych garażach nadziemnych wolno stojących, przybudowanych lub wbudowanych w inne budynki,
  2. co najmniej grawitacyjną, zapewniającą 1,5-krotną wymianę powietrza na godzinę - w ogrzewanych garażach nadziemnych lub częściowo zagłębionych, mających nie więcej niż 10 stanowisk postojowych.

Podobne produkty