Bramy garażowe segmentowe Hörmann

sprawdzone, trwałe, praktyczne

Najgroźniejszym rynkowym konkurentem uchylanej bramy garażowej Hörmann jest… segmentowa brama garażowa firmy Hörmann. Oba produkty otwierają się pionowo dzięki czemu oszczędzają miejsce zarówno przed garażem, jak i wewnątrz pomieszczenia. Dodatkową zaletą bram segmentowych jest jednak większe światło przejazdu oraz wyższy poziom funkcjonalności. Bramy segmentowe Hörmann można stosować w dowolnej sytuacji montażu. Kształt ościeża wjazdu oraz forma nadproża nie będą przeszkodą w instalacji bramy segmentowej nawet jeśli przyjmą formę skośną lub łukową. Dzięki tej niezwykłej wręcz funkcjonalności brama segmentowa jest idealnym produktem dla obiektów garażowych poddawanych remontowi albo renowacji.

Prezentując bramy segmentowe Hörmann warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych elementów konstrukcyjnych. Pierwszym, unikalnym i wielce praktycznym jest stopa montażowa ościeżnicy bramy wykonana z tworzywa sztucznego. Element wysoki na 4 cm zastosowano w miejscu newralgicznym, decydującym od trwałości użytkowej produktu. Wraz z uszczelką progową stanowi on nie tylko estetyczne wykończenie części progowej bramy garażowej, ale także chroni tę część produktu przed negatywnym wpływem wilgoci. Drugim, ciekawym rozwiązaniem jest zlicowana przysłona stosowana w bramach LPU. W sposób niedostrzegalny zakrywa przejście pomiędzy skrzydłem bramy, a nadprożem, nadając produktowi jeszcze bardziej elegancki wygląd optyczny. Konstruktorzy bram segmentowych nie zapomnieli także o koniecznej energooszczędności produktu. Rozwiązanie ThermoFrame firmy Hörmann wydatnie polepsza termoizolacyjność bramy. Profil z tworzywa sztucznego montowany wraz z ościeżnicą oddziela płaszczyznę ramy od muru konstrukcyjnego redukując wartość liniowego mostka termicznego. Bezpieczeństwo mienia zapewnione jest dzięki mechanizmowi automatycznego ryglowania się skrzydła w prowadnicy bramy. Zaletą rozwiązania jest działanie mechaniczne, co uniezależnia ochronę od źródeł zasilania w energię, a przede wszystkim od awarii zasilania.

Brama segmentowa Hörmann, to także produkt charakteryzujący się harmonią konstrukcji i niebanalną estetyką. Idealna linia przetłoczeń sprawia, że przy zamkniętej bramie łączenia segmentów są praktycznie niewidoczne. Podobny efekt uzyskano dzięki zachowaniu równych odstępów pomiędzy poszczególnymi pionowymi kasetonami. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest zachowanie równej wysokości wszystkich segmentów bramy. Istotnym elementem w zakresie estetyki bram jest zachowanie równej kolorystyki ościeżnic i płaszczyzn skrzydeł. Ciekawym rozwiązaniem są powierzchnie Decograin, do tworzenia których wykorzystuje się folie odporne na działanie promieniowania UV. Folie Decograin wiernie oddają charakterystykę i estetykę sześciu gatunków litego drewna. Natomiast niezwykle modna i popularna folia w kolorze antracytowym jest świetnym substytutem lakierów metalizowanych.

Segmentowe bramy garażowe firmy Hörmann posiadają również dwukierunkowy, bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur. System jest wyjątkowo odporny na próby zakłócania, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo wysyłanego sygnału i ogranicza możliwości nieuprawnionego kopiowania. W połączeniu z nadajnikiem HS 5 BS umożliwia zdalne sprawdzenie czy brama garażowa jest zamknięta. Dzięki nowej aplikacji system może być wykorzystywany przez smartfony i tablety. Ciekawostką systemu są nowe ekskluzywne nadajniki BiSecur, które nie tylko charakteryzują się eleganckim i ergonomicznym kształtem lecz również błyszczącą powierzchnią, przypominającą wykończenie lakierem fortepianowym.

Zdjęcia prezentujące produkt (Bramy garażowe segmentowe Hörmann) mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

Podobne produkty