Boczna brama segmentowa HST Hörmann

coś na specjalne okazje

Boczna brama segmentowa Hörmann, to rozwiązanie ciekawe i nietypowe. Znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie brak jest miejsca na skrzydło pod stropem garażu albo w przypadkach, gdy chcemy przeznaczyć tę powierzchnię na inne cele, na przykład składowanie sprzętu sportowego. To także świetne rozwiązanie w trudnych sytuacjach montażowych, gdy garaż ma skośny dach albo, gdy często będziemy korzystać jedynie z chwilowego niepełnego otwarcia bramy. Boczna brama segmentowa niezależnie od napędu zawsze może być otwierana częściowo, pełniąc po trosze rolę drzwi przejściowych. Dzięki temu uzyskujemy szybki i wygodny dostęp do pomieszczeń garażowych bez konieczności otwierania bramy w całości. Jest to wielce praktyczne rozwiązanie, gdy w garażu oprócz samochodu przechowujemy na przykład rower albo niewielki skuter. Wstawienie tego sprzętu do garażu zajmuje dosłownie chwilę.

Panele segmentów o grubości 42 mm prowadzone są dołem w zaokrąglonej szynie podłogowej, a górą przez stabilne podwójne rolki bieżne. Otwieranie jest więc bezpieczne i precyzyjne. Nad bezpieczeństwem użytkowania czuwa dodatkowo niezawodny mechanizm blokujący, zatrzymujący bramę w każdym przypadku gdy podczas otwierania lub zamykania skrzydło napotyka na swej drodze przeszkodę. Takie rozwiązanie chroni osoby i pojazdy przed wypadkiem lub przypadkowym uszkodzeniem.

Tak jak w przypadku bram uchylanych albo segmentowych, boczna brama segmentowa HST może być wyposażona w dwukierunkowy, bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur odpowiedzialny nie tylko za prawidłowe otwieranie i zamykanie bramy lecz sterujący również oświetleniem albo wielu innymi funkcjami związanymi z korzystaniem z produktu bądź obiektu garażowego.

Zdjęcia prezentujące produkt (Boczna brama segmentowa HST Hörmann) mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

Podobne produkty