Bramy garażowe uchylne Hörmann

klasyka najwyższej jakości

Brama garażowa, to charakterystyczny element wielu budynków mieszkalnych i obiektów, w których znajdują się miejsca postojowe dla pojazdów mechanicznych. Brama uchylana, to jedno z rozwiązań najchętniej stosowanych w całej Europie. 50 lat doświadczeń w konstruowaniu uchylanych bram garażowych sprawia, że produkt firmy Hörmann zapewnia wszystkim posiadaczom wysoki komfort użytkowania i poziom bezpieczeństwa obsługi.

Podczas otwierania bramy skrzydło jest amortyzowane w zagłębieniu szyny prowadzącej, podczas zamykania, kształt ramienia dźwigni dociska skrzydło do ościeżnicy i brama zamyka się samoczynnie. Zastosowany mechanizm eliminuje możliwość powstawania szczeliny pomiędzy skrzydłem, a ościeżnicą bramy garażowej.
Optymalne rozmieszczenie i wysoki stopień skrętu zwojów sprężyn chroni użytkowników przed przypadkowym uszkodzeniem kończyn podczas obsługi bramy garażowej z jednej strony, z drugiej jest świetnym zabezpieczeniem i gwarancją sprawności działania nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku pęknięcia którejkolwiek ze sprężyn na ramieniu dźwigni, pozostałe, ze względu na elastyczność uzwojenia, nadal zabezpieczają skrzydło przed samoczynnym albo niekontrolowanym opadaniem. Dodatkowym elementem gwarantującym najwyższy poziom bezpieczeństwa obsługi są elastyczne nakładki na ramionach dźwigni oraz elastyczne listwy z tworzyw sztucznych umieszczone pomiędzy skrzydłem bramy garażowej, a ościeżnicą. Oba typy dodatkowych zabezpieczeń występują wyłącznie w produktach firmy Hörmann.

Niezastąpioną ochroną przed próbami nieuprawnionego dostępu do garażu od strony zewnętrznej jest oryginalne i jedyne w swoim rodzaju ryglowanie z zapadką obrotową, które dociska naroża skrzydła do ramy ościeżnicy. Ten sposób ryglowania wydaje się być bardziej efektywny od tradycyjnych zabezpieczeń ponieważ podważenie bramy jest w praktyce niemożliwe. Co więcej, firma Hörmann może dostarczyć łatwy do samodzielnego montażu, opcjonalny zestaw ryglowania bramy w strefie nadproża ramy ościeżnicy.

Uchylane bramy garażowe firmy Hörmann posiadają również dwukierunkowy, bezpiecznie kodowany system sterowania radiowego BiSecur. System jest wyjątkowo odporny na próby zakłócania, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo wysyłanego sygnału i ogranicza możliwości nieuprawnionego kopiowania. W połączeniu z nadajnikiem HS 5 BS umożliwia zdalne sprawdzenie czy brama garażowa jest zamknięta. Dzięki nowej aplikacji system może być wykorzystywany przez smartfony i tablety.

Bramy garażowe w wersji uchylnej dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach ze stali z klasycznymi przetłoczeniami albo kasetonami. Dla zwolenników naturalnej elegancji skrzydła bram garażowych dostępne są również z wypełnieniami z litego drewna.

Wszystkie komponenty i napędy bram garażowych są własnymi konstrukcjami firmy Hörmann produkowanymi Republice Federalnej Niemiec. Własne opracowania techniczne gwarantują całkowitą kompatybilność elementów. Produkty spełniają wymagania normy PN-EN 13241+A2:2016-10 Bramy -- Norma wyrobu -- Część 1: Wyroby bez właściwości dotyczących odporności ogniowej lub dymoszczelności i objęte są 5 letnią gwarancją jakości.

Zdjęcia prezentujące produkt (Bramy garażowe uchylne Hörmann) mają jedynie charakter poglądowy. Rzeczywisty wygląd w tym w szczególności kolor i struktura materiału mogą odbiegać od prezentowanego na zdjęciach.

Podobne produkty